21 stycznia klasa 3TB, odwiedziła Podkarpackie Centrum Nauki Łukasiewicz w Jasionce. Podczas wizyty uczniowie wzięli udział w warsztatach w pracowni chemicznej zatytułowanych “Rejs z witaminą C”, na których dowiedzieli się w jakich produktach występuje popularna witamina oraz czym skutkuje jej niedobór. Przeprowadzili również eksperymenty na obecność witaminy C w próbce oraz oznaczali jej zawartość w świeżych owocach, produktach spożywczych i preparatach farmaceutycznych. Bardzo interesujące okazały się ekspozycje trzech wystaw: “Lotnictwo”, “Żyję”, “Przyroda” prezentujące ponad 200 interaktywnych eksponatów.
