W rocznicę wybuchu powstania styczniowego na jarosławskim Starym Cmentarzu oddano hołd poległym powstańcom pochodzącym z ziemi jarosławskiej.
W uroczystościach wzięli udział uczniowie klas 3LO i 2LOa pod opieką pani Iwony Zelwach.
Pod tablicą upamiętniającą powstańców oraz bohatera płk. Leona Czechowskiego odegrano Mazurek Dąbrowskiego, odmówiono modlitwę, odczytano Apel Pamięci, Wojskowa Asysta Honorowa oddała salwę honorową a przybyłe delegacje złożyły wiązanki kwiatów.
Na zakończenie uroczystości uczniowie naszej szkoły odśpiewali pieśń powstańczą z epoki, zachowaną w tradycji regionu.
Uczniowie wzięli również udział w lekcji przy grobie płk. Leona Czechowskiego poświęconej historii powstańców styczniowych z naszego regionu, przeprowadzonej przez pracownika Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich pana Piotra Kaplitę.


