Dzień Sybiraka

17 września uczniowie naszej szkoły, wraz z pocztem sztandarowym, wzięli udział w miejskich obchodach upamiętniających Polaków zesłanych na Syberię oraz na tereny dawnego Związku Radzieckiego.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Kolegiacie pw. Bożego Ciała. Podczas nabożeństwa modlono się w intencji zmarłych Sybiraków – zarówno tych, którzy pozostali na “nieludzkiej ziemi”, jak i żołnierzy poległych na różnych frontach świata.

Druga część obchodów miała miejsce pod pomnikiem Bohaterów II Wojny Światowej na placu ks. Piotra Skargi. Podczas ceremonii odśpiewano hymn narodowy, odczytano Apel Pamięci, oddano salwę honorową oraz złożono wieńce i kwiaty.

Udział naszej młodzieży w tak ważnych wydarzeniach to wyraz pamięci, szacunku i wdzięczności wobec ofiar zesłań i wszystkich, którzy walczyli o wolność Ojczyzny.

Dzień Sybiraka 1

Dzień Sybiraka 2

Dzień Sybiraka 3

udostępnij

Kalendarz

czerwiec 2026
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Media społecznościowe

E-Learning

Facebook

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.

Skip to content