
19 marca br. klasy 2TA i 3TB uczestniczyły w projekcie Lekcja w kinie „Social media – być czy nie być?” Zajęcia odbyły się w JOKiS. W czasie lekcji prowadzonej przez aktora Pawła Hajnosa uczniowie poznali wpływ social mediów na funkcjonowanie ludzkiego mózgu i sposobu postrzegania świata, odkryli wiele ciekawych aspektów tego zagadnienia i uświadomili sobie, jakie zagrożenia wiążą się z ciągłym byciem w sieci. Poznali również zjawiska catfishingu, multitaskingu, prokrastynacji.
W drugiej części spotkania odbyła się projekcja filmu pt. „Mistrz” – słodko-gorzkiej opowieści o wielkich pieniądzach, światowej karierze i…przygotowaniach do matury. Fabuła przedstawiała historię przedstawicieli dwóch, skrajnie różnych rzeczywistości, których ku własnemu zaskoczeniu połączyła prawdziwa przyjaźń. Film wywołał wiele refleksji i twórczych dyskusji a lekcja była bardzo ciekawym i rozwijającym doświadczeniem.


