We środę 21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta sesja przygotowana przez uczniów z klas: TEG III oraz LO I b pod okiem polonistki Małgorzaty Stec oraz nauczyciela bibliotekarza pani Małgorzaty Latochy. W sesji wzięły udział: pani dyrektor Dorota Kaleta oraz pani wicedyrektor Justyna Żelak, które swoją obecnością podkreśliły ważność tego wydarzenia. Obchody tego święta zwracają bowiem uwagę na potrzebę troski o język ojczysty, jego promocję, ochronę różnorodności językowej jako źródła dziedzictwa kulturowego. Atrakcją okazały się potyczki językowe, w których wzięli udział reprezentanci niemalże wszystkich klas naszego Zespołu Szkół.
Sesja zakończyła się wręczeniem przez dyrekcję szkoły nagród i dyplomów zwycięskim zespołom.
Oto Ci, którzy mogą odebrać swoją nagrodę w postaci jednego dnia bez pytania:
I miejsce Liceum Ogólnokształcące – klasa LO IV
I miejsce Technikum Budowlane – klasa TB I
I miejsce Szkoła Branżowa- klasa E I.
Serdecznie gratulujemy!






