W ramach realizacji kampanii informacyjno- edukacyjnej “Rola pszczół miodnych w zachowaniu bioróżnorodności w rolnictwie” nasza szkoła wzięła udział w XX edycji akcji “Sadzenie drzew i krzewów miododajnych sposobem na ochronę bioróżnorodności w województwie podkarpackim”. W dniu dzisiejszym nasi uczniowie wraz z nauczycielami zasadzili kilkanaście sadzonek drzew i krzewów na terenie szkoły. Dzięki tej pięknej inicjatywie w ciągu dziesięciu lat flora Podkarpacia wzbogaciła się o 62 tys. sadzonek roślin. Rośliny miododajne są niezbędne dla ekosystemu, dostarczając nektar i pyłek dla pszczół i innych owadów zapylających. Dbałość o te pożyteczne owady to dbałość o naszą przyszłość, o zdrową i różnorodną przyrodę. Wspólne sadzenie drzew miododajnych to przede wszystkim, wyraz naszej odpowiedzialności za przyszłe pokolenia.
