28 marca br. w Nadleśnictwie Jarosław odbył się finał Konkursu Przyrodniczego im. prof. Stefana Myczkowskiego. W konkursie brała udział młodzież z siedmiu szkół ponadpodstawowych powiatu jarosławskiego. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 3 LO Wiktoria Szpindor, której ogromnie gratulujemy wyróżnienia.
Tegoroczny konkurs miał szczególną wymowę, ponieważ związany był z obchodami 100-lecia Lasów Państwowych. Organizatorzy, poprzez spotkania z młodzieżą i prowadzenie lekcji edukacyjnych, starali się przybliżyć zagadnienia związane z ochroną przyrody. Wykłady, które towarzyszyły konkursowi, prowadzone przez leśniczego Pawła Fusa, stanowiły doskonałą okazję aby pogłębić wiedzę uczestników na temat bogactwa przyrodniczego w powiecie jarosławskim. Celem przedsięwzięcia było również przypomnienie osoby prof. Stefana Myczkowskiego – wybitnego leśnika pochodzącego z naszego regionu.
W uroczystym finale konkursu udział wziął wicestarosta jarosławski Krzysztof Cebulak oraz p.o. naczelnika Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Anna Petynia. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął starosta jarosławski Kamil Dziukiewicz.
Serdeczne gratulacje składamy również nauczycielce biologii pani Angelice Idzik, która przygotowała Wiktorię do konkursu.

