W dniu 14.11.2024 r. Uczniowie klas: 1TA oraz 1TBE w ramach lekcji fizyki wybrali się do obserwatorium astronomicznego w Tymcach. Poznaliśmy historię powstania obserwatorium, możliwości oglądania ciał niebieskich na nowoczesnym sprzęcie oraz zbadaliśmy żyroskopem naszą orientacje przestrzenną.
