W dniach 13.-14.04.2026 r. klasa 4TG uczestniczyła w wycieczce krajoznawczo-integracyjnej w Pieninach. Te dwa dni były wypełnione wieloma atrakcjami turystycznymi, widokami zapierającymi dech w piersiach, dobrym humorem, wspólnymi chwilami, które zacieśniły koleżeńskie relacje i na długo pozostaną w pamięci. Jak co roku grupa miała ogromne szczęście do pogody. Pierwszy dzień rozpoczęto od podziwiania starówki w Starym Sączu, Klasztoru Klarysek, wędrówki po Leśnym Molo oraz przejścia malowniczym Wąwozem Homole. Kolejnym punktem była Szczawnica, gdzie na uczestników wycieczki czekały dodatkowe atrakcje – wyjazd wyciągiem krzesełkowym na Palenicę oraz widoki na przepiękne, wciąż zaśnieżone Tatry. W drugim dniu, po śniadaniu, przyszli technicy gazownictwa udali się do Niedzicy, a tam zwiedzali malowniczo położony zamek oraz zaporę na Jeziorze Czorsztyńskim. Następnie wycieczka była kontynuowana na terenie Słowacji w mieście Stara Lubovna. Główną atrakcją był zamek – średniowieczna warownia położona na wzgórzu nad miastem, wybudowana pod koniec XIII wieku. Zwiedzanie pozwoliło uczniom przenieść się w dawne czasy – mogli zobaczyć dawne wnętrza, eksponaty oraz poznać historię regionu.
Wycieczka była dla uczniów doskonałą okazją do aktywnie spęczonego czasu, obcowania z przyrodą i historią, przeżywania pięknych przygód, budowania relacji, wspólnych doświadczeń i naładowania się pozytywną energią.
Opiekunami uczniów podczas wycieczki byli: wychowawca klasy pan Marcin Czyż oraz pan Zbigniew Tokarski.
