Udział naszych uczniów w etapie wojewódzkim „Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii”

12 marca 2026 r. uczniowie klasy 3LO b – Oliwia Tarnawska oraz Dominik Wróbel reprezentowali naszą szkołę w etapie wojewódzkim „Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii”. Olimpiada ta należy do prestiżowych konkursów przedmiotowych, których celem jest popularyzowanie wiedzy o najnowszej historii Polski oraz kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych wśród młodzieży. Uczestnicy musieli wykazać się szczegółową znajomością wydarzeń z lat 1970–1990, ze szczególnym uwzględnieniem działalności NSZZ „Solidarność”, a także przemian społecznych, politycznych i gospodarczych zachodzących w tym okresie. Rywalizacja na etapie wojewódzkim była bardzo wymagająca i zgromadziła uczniów z całego regionu. Nasi reprezentanci zaprezentowali się bardzo dobrze, wykazując się szeroką wiedzą historyczną, umiejętnością analizy wydarzeń oraz dużym zaangażowaniem. Uczniowie przygotowywali się do olimpiady pod kierunkiem nauczycielki historii pani Iwony Zelwach. Udział w tym etapie stanowi duże osiągnięcie i potwierdza wysoki poziom przygotowania uczniów.

Serdecznie gratulujemy Oliwii Tarnawskiej i Dominikowi Wróblowi osiągniętego wyniku oraz godnego reprezentowania szkoły. Życzymy im dalszych sukcesów w rozwijaniu zainteresowań historycznych oraz kolejnych osiągnięć w konkursach i olimpiadach.

Udział naszych uczniów w etapie wojewódzkim „Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii” 1

udostępnij

Kalendarz

czerwiec 2026
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Media społecznościowe

E-Learning

Facebook

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.

Skip to content