W sobotę, 6 września, odbyło się Narodowe Czytanie. Spotkanie miało miejsce w wyjątkowej scenerii jarosławskiego Rynku, w klimatycznej kawiarni Galeria Przedmiotu. Tegoroczna edycja wydarzenia poświęcona była twórczości Jana Kochanowskiego – najwybitniejszego poety doby renesansu, którego dzieła od wieków kształtują polską literaturę i kulturę. Czytanie poezji mistrza z Czarnolasu miało niezwykle uroczysty charakter. Do wspólnego czytania włączyli się m.in. przedstawiciele władz samorządowych i instytucji, reprezentanci świata kultury i sztuki, uczniowie szkół wraz ze swoimi nauczycielami, laureaci konkursów recytatorskich oraz wielu miłośników literatury. W gronie czytających znaleźli się również uczniowie naszej szkoły: Malwina Kot – laureatka I miejsca w Konkursie Recytatorskim Poezji Jana Kochanowskiego, organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jarosławiu oraz Sławomir Sawka i Wiktor Kic, którzy przygotowali się do występu pod opieką swojej polonistki Małgorzaty Stec. To piękne wydarzenie stało się dowodem na to, że poezja sprzed wieków wciąż potrafi wzruszać, inspirować i łączyć pokolenia.



