W 85. rocznicę zbrodni katyńskiej oraz 15. rocznicę katastrofy smoleńskiej jarosławianie uczcili pamięć o oficerach pomordowanych w 1940 r. przez NKWD oraz tych, którzy zginęli tragicznie pod Smoleńskiem.
Uroczystości odbyły się 11 kwietnia br. przed Pomnikiem Pamięci Narodowej, w pobliżu Kościoła pw. Chrystusa Króla w Jarosławiu i wzięła w nich udział także delegacja naszej szkoły – byli to uczniowie klas mundurowych liceum ogólnokształcącego wraz z panią Iwoną Zelwach.
Wydarzenie rozpoczęło się Mszą Św. pod przewodnictwem abp Adama Szala, w której uczestniczyli: starosta powiatu jarosławskiego Kamil Dziukiewicz, burmistrz miasta Jarosławia Marcin Nazarewicz, przedstawiciele władz państwowych i lokalnych, służby mundurowe, harcerze, uczniowie jarosławskich szkół, organizacje kombatanckie i patriotyczne oraz przedstawiciele rodzin katyńskich i smoleńskich.
Druga część obchodów rocznicowych odbyła się na dziedzińcu kościoła, gdzie został odśpiewany Hymn RP, odczytano Apel Poległych, a przybyłe delegacje pod Pomnikiem Pamięci Narodowej złożyły wiązanki kwiatów.

