Godziny dostępności
Elearning

Obchody Święta Niepodległości

Dzisiaj w naszej szkole odbyły się uroczystości z okazji Święta Niepodległości połączone ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych.
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Powiatu Jarosławskiego: Wicestarosta Jarosławski pan Mariusz Trojak, Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych pani Marta Kurpiel oraz przedstawiciele Wojska: major Marek Pankiewicz, reprezentujący Szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji w Jarosławiu, a także kapitan Szczepan Wańko.
Po oficjalnym powitaniu gości oraz społeczności szkolnej przez panią dyrektor Dorotę Kaletę, nastąpiło ślubowanie uczniów klas pierwszych. Słowa uroczystej przysięgi, składanej na sztandar szkoły, rozbrzmiewały donośnie w murach Budowlanki. Po części oficjalnej odbył się koncert piosenki patriotycznej w wykonaniu zespołu, złożonego z uczniów, których do występu przygotowała pani Dorota Przytocka. Znane i lubiane utwory poprzedzone były krótkim komentarzem na temat ich historii. W uroczysty i podniosły nastrój wprowadziły słuchaczy min. dźwięki „Piechoty”, „Białych róż” czy „Serca w plecaku”.