W sobotę 9 września br. na jarosławskim rynku odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, której organizatorami były: Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Fredry w Jarosławiu oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J. G. Pawlikowskiego – Filia w Jarosławiu przy PZPW w Rzeszowie. W tym roku w centrum uwagi była powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Fragmenty lektury zaprezentowali: Wiktoria Szpindor 2LO, Mateusz Kramarski z 2TG, Gabriel Kruba z 4LO, a także wicedyrektor Justyna Żelak i polonistka Małgorzata Stec. Spotkaniu towarzyszyła bardzo miła, niezwykła atmosfera.
Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej odbyło się 9 września 2023 r.
udostępnij
Ostatnie wiadomości
-
17 cze 2026 WiadomościSukces, który inspiruje – Kacper Pilch na podium ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Bosch Home Comfort szkoli” -
15 cze 2026 Wiadomości86. rocznica pierwszego transportu mieszkańców ziemi jarosławskiej do KL Auschwitz -
12 cze 2026 WiadomościNasz maturzysta posadził lipę w Alei Maturzystów



