W dniu 14 maja 2026 r. w naszej szkole odbył się finał konkursu poświęconego energii odnawialnej pod hasłem „Biomasa”. Wydarzenie zostało zorganizowane pod honorowym patronatem Starosty Jarosławskiego pana Kamila Dziukiewicza oraz Burmistrza Miasta Jarosławia pana Marcina Nazarewicza.
Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych klas 4–8 oraz szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu jarosławskiego. Łącznie wzięło w nim udział 110 prac. Celem wydarzenia było promowanie wiedzy na temat odnawialnych źródeł energii, ekologii oraz nowoczesnych rozwiązań związanych z wykorzystaniem biomasy.
Uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością, wiedzą oraz zaangażowaniem, prezentując wysoki poziom przygotowania. Konkurs stał się doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań młodzieży tematyką ochrony środowiska i ekologicznych źródeł energii.
W finałowej gali, oprócz laureatów i ich opiekunów merytorycznych, wzięli udział zaproszeni goście: pani Agnieszka Pieniążek – Radna Powiatu Jarosławskiego oraz Przewodnicząca Komisji Oświaty, pani Ewa Leniar – dyrektor Wydziału Oświaty i Sportu Urzędu Miasta Jarosławia oraz pan Janusz Burek – zastępca naczelnika BIOŚ Powiatu Jarosławskiego.
Dyrektor szkoły – pani Dorota Kaleta – w swoim przemówieniu skierowanym do uczestników uroczystości, podkreśliła współczesne znaczenie edukacji ekologicznej oraz roli młodego pokolenia w dbaniu o przyszłość naszej planety.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania sponsorom wydarzenia za wsparcie w realizacji konkursu. Były to firmy: Ertel, Hes-Gaz Stanisław Hołysz i Grzegorz Hołysz i San Pajda. Szczególne podziękowania kierujemy do pana Grzegorza Baumana właściciela Leśnej Chaty Kowalówka za przygotowanie wyśmienitych przekąsek oraz pana Piotra Malinowskiego za pyszne ciastai ciasteczka firmy BAMAL.
Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom oraz opiekunom za udział w konkursie i wspólne promowanie idei energii odnawialnej.
Organizatorkami konkursu były panie: Sylwia Kopystyńska, Karolina Puzio, Angelika Idzik oraz Izabela Jurczyńska.
Do zobaczenia za rok!
A oto lista laureatów:
SZKOŁY PONADPODSTAWOWE:
Kategoria – plakat
I miejsce – Patrycja Jędruch – ZSDGiL Jarosław
II miejsce – Jakub Bęben – I LO Jarosław
III miejsce – Lena Lachowska – I LO Jarosław
Wyróżnienia: Maja Sosnowy – ZSEiO Jarosław
Dominik Socha – I LO Jarosław
Kategoria – projekt – makieta
I miejsce – Kacper Grzeszczak – ZSEiO Jarosław
II miejsce – Katarzyna Grąz – PKLO Jarosław
III miejsce – Kacper Cielecki – PKLO Jarosław
Wyróżnienia: Kacper Drozdowicz – ZSBiO Jarosław
Paulina Gościak – ZSEiO Jarosław
Kategoria – film
I miejsce – Viridiana Szymańczyk – ZSEiO Jarosław
II miejsce – Patryk Piotrowski – ZSBiO Jarosław
III miejsce – Laura Mołdoch – ZSDGiL Jarosław
Wyróżnienia: Szymon Florek – I LO Jarosław
Weronika Kacperczyk – ZSDGiL Jarosław
SZKOŁY PODSTAWOWE:
Kategoria – plakat
I miejsce – Maja Warzocha – SP10 Jarosław
II miejsce – Alicja Kaliszak – SP Dobkowice
III miejsce – Zuzanna Kisielewicz – SP Makowisko
Wyróżnienia: Milena Ciołek – SP Chłopice
Szymon Symerka – SP Święte
Aleksandra Błaszczak SP Chłopice
Kategoria – projekt – makieta
I miejsce – Kornelia Kolasa – SP Surochów
II miejsce – Jakub Wota – SP Chłopice
III miejsce – Grzegorz Tomaszewski- SP2 Jarosław
Wyróżnienia: Gabriela Kulpa – SP7 Jarosław
Emilia Matjaszewska – SP Chłopice
Zuzanna Żółcińska – SP10 Jarosław
Kategoria – film
I miejsce – Igor Joniec – SP Makowisko
II miejsce – Gabriela Idzik – SP Jankowice
III miejsce – Ksawery Lasek – SP2 Jarosław

















