20.03.2025r., w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Sandomierzu odbył się etap okręgowy Olimpiady “Buduj z Pasją”. Do rywalizacji przystąpiło 9 dwuosobowych drużyn ze szkół z województwa świętokrzyskiego, podkarpackiego i małopolskiego. Naszą szkołę reprezentowali Leon Misiąg oraz Szymon Zubrzycki z klasy 4TBW.
Zmagania obejmowały test wiedzy teoretycznej oraz zadanie praktyczne z dwóch kwalifikacji: BUD.11 Wykonywanie robót montażowych, okładzinowych i wykończeniowych oraz BUD.14 Organizacja i kontrola robót budowlanych oraz sporządzanie kosztorysów. Dwie najlepsze drużyny zostaną zakwalifikowane do finału centralnego, który odbędzie się pod koniec maja.
Bardzo dziękujemy nauczycielom z CKZiU w Jarosławiu za pomoc w przygotowaniu uczniów do części praktycznej olimpiady.
Z niecierpliwością czekamy na wyniki i trzymamy kciuki za naszych reprezentantów!

