6 marca 2026 r. w Technikum nr 1 w Rzeszowie odbył się etap okręgowy Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Instalacyjnych. Wydarzenie zgromadziło uczniów szkół technicznych z regionu, którzy rywalizowali, sprawdzając swoją wiedzę oraz umiejętności z zakresu instalacji sanitarnych, grzewczych i energetycznych.
Organizatorem olimpiady jest Politechnika Śląska – Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki, która od lat wspiera rozwój młodych talentów technicznych oraz popularyzuje nowoczesne rozwiązania w dziedzinie inżynierii środowiska i energetyki.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Wiktoria Gałuszka i Hubert Madycki z klasy 4TG oraz Oliwier Hasiak z klasy 3IS.
7 marca w Rzeszowie odbył się etap okręgowy XXXIX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Do udziału w zawodach zakwalifikowano 73 uczniów z 17 ponadpodstawowych szkół budowlanych z województw podkarpackiego i małopolskiego.
Naszą szkołę z dumą reprezentowali finaliści etapu szkolnego: Leon Misiąg – klasa 5TB, Jakub Marek – klasa 4TB i Szymon Sęk – klasa 4TB
Z kolei 9 marca 2026 r. nasi uczniowie wzięli udział w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy o Procesie Inwestycyjno-Budowlanym, który również odbył się w Zespole Szkół nr 1 w Rzeszowie.
Naszą szkołę reprezentowali: Filip Broda, Michał Sikorski z klasy 4TB, Aleksander Gamdzyk, Patryk Piotrowski oraz Sebastian Szozda z klasy 3TB. Uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności podczas testu wiedzy teoretycznej oraz zadania praktycznego, wymagających zarówno znajomości zagadnień branżowych, jak i umiejętności ich zastosowania w praktyce.
Udział w etapie okręgowym olimpiady to duże wyróżnienie oraz okazja do sprawdzenia swojej wiedzy w gronie najlepszych uczniów szkół technicznych.
Z niecierpliwością czekamy na wyniki i dziękujemy naszym uczniom za zaangażowanie oraz godne reprezentowanie szkoły.
