W ramach przedsięwzięcia „Wyjście z klasą” dn. 17.12.2025r. zrealizowano wyjazd do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Uczniowie klas trzecich IV Liceum Ogólnokształcącego w Jarosławiu zwiedzili wystawy stałe w Strefie Eksperymentowania i wystawę czasową „Lustra. Między iluzją a rzeczywistością”, które pozwoliły dotknąć nauki i sprawdzić ją w praktyce.
Uczniowie udali się również do Planetarium w fascynującą podróż po kosmosie, czyli na pokaz na żywo połączony z projekcją filmów „Voyager: Niekończąca się podróż” lub „Niewidzialny Wszechświat”. Ich naukową przygodę zwieńczył interaktywny pokaz naukowy z zakresu psychologii poznawczej w tzw. Teatrze Wysokich Napięć zatytułowany „Umysł Przyłapany”, ukazujący jak działają ludzkie zmysły i mózg, który na ich podstawie buduje obraz otaczającego świata. Po obiedzie w Bistro Wiem uczniowie udali się na spacer po Starym Mieście, podczas którego podziwiali architekturę i świąteczne instalacje świetlne.
Cały wyjazd – atrakcje, transport i wyżywienie zrealizowano ze środków programu Ministerstwa Edukacji Narodowej.



































