11 listopada jarosławski Rynek wypełnił się biało-czerwonymi barwami oraz dźwiękiem Mazurka Dąbrowskiego. Mieszkańcy miasta i powiatu, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, szkół, organizacji i stowarzyszeń wspólnie oddali hołd tym, którzy walczyli o wolną Polskę.
Obchody, zorganizowane wspólnie przez starostę jarosławskiego Kamila Dziukiewicza, burmistrza miasta Jarosławia Marcina Nazarewicza oraz dowódcę garnizonu Jarosław płk. Wojciecha Drapałę, rozpoczęły się mszą świętą w intencji ojczyzny w Kolegiacie pw. Bożego Ciała. Następnie, uczestnicy przemaszerowali na jarosławski Rynek, gdzie odbyło się uroczyste wciągnięcie flagi państwowej na maszt, wspólne odśpiewanie hymnu narodowego, a także Apel Pamięci i salwa honorowa.
Ważnym punktem obchodów było złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową na ratuszu, upamiętniającą twórców II Rzeczypospolitej. Uczestnicy mogli także podziwiać uroczystą defiladę pododdziałów oraz paradę motocyklową w barwach narodowych,
W uroczystościach upamiętniających 107. rocznicę odzyskania niepodległości uczestniczyli również uczniowie naszego liceum ogólnokształcącego z oddziałami przygotowania wojskowego.
Ich postawa, dyscyplina i zaangażowanie były wyrazem szacunku dla historii i bohaterów, którzy walczyli o wolną Polskę.
Udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości był dla młodzieży ZSBiO nie tylko zaszczytem, ale również ważną lekcją patriotyzmu i obywatelskiej odpowiedzialności. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom naszej szkoły, którzy wspólnie uczcili Narodowe Święto Niepodległości. Niech poczucie wspólnoty, duma i radość z bycia Polakami towarzyszy nam każdego dnia.




