W naszej bibliotece szkolnej zakończyliśmy obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, które w tym roku upłynęły pod znakiem licznych działań promujących czytelnictwo i szkolną bibliotekę. Celem przedsięwzięcia było rozbudzanie i promowanie zainteresowania książką, kształtowanie kultury czytelniczej oraz integracja środowiska szkolnego.
W ramach obchodów odbyły się m.in.:
– akcja „Słodkie Wypożyczenia”,
– akcja „Wymień się książką”,
– konkurs czytelniczy „Polskie przysłowia”,
– konkurs „Najlepszy Czytelnik Miesiąca Października”.
Podczas uroczystego zakończenia 24 października 2025r. pani wicedyrektor Justyna Żelak wręczyła dyplomy oraz złożyła gratulacje zwycięzcom.
W konkursie „Polskie przysłowia” najlepszymi okazali się:
klasa 1TEL – Radzimirski Bartłomiej, Stańko Arkadiusz, Szawara Andrzej, Szynal Adrian, Więcław Allan, Zaprzała Paweł, klasa 2LOa – Kondracka Wiktoria, Pankiewicz Julia, Serdyniecka Amelia, Strzelec Katarzyna, Szawan Bartłomiej, Szumiński Sebastian, Wojdyła Maja, klasa 4LO – Chodań Gracjan, Jedynowicz Bartłomiej.
Zwycięzcom gratulujemy!
Tytuł Najlepszego Czytelnika Miesiąca Października zdobyła Maja Wojdyła z klasy 2LOa.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za aktywny udział w działaniach biblioteki.
Zapraszamy do korzystania z biblioteki i udziału w kolejnych inicjatywach czytelniczych.
