W dniu 9.10.2025 r. technicy budownictwa z klas: 3TB oraz 2TB odbyli wizytę na budowie drogi wojewódzkiej 865 w miejscowości Narol realizowaną przez firmę STRABAG. Na budowie przywitała uczniów kadra kierownicza, która przeprowadziła krótkie szkolenie BHP, a także zapoznała ich z dokumentacją projektową realizowanego odcinka drogi. Na placu budowy nasi budowlańcy wykonali badanie nośności i zagęszczenia gruntu za pomocą lekkiej płyty dynamicznej, zobaczyli prace drogowo-mostowe tj. roboty brukarskie, ciesielskie, a także wykonane zbrojenie pod betonowanie przepustu drogowego. Następnie obserwowali prace bitumiczne polegające na wykonaniu warstwy wiążącej z mieszanki mineralno-asfaltowej. Kierownik budowy zapoznał uczniów z całym przebiegiem procesu budowlanego oraz opowiedział o pracach zrealizowanych przed rozpoczęciem robót w terenie. Na koniec wizyty uczniowie mieli okazję zobaczyć jak przebiegają badania kontrolne polegające na wykonaniu odwiertu w warstwie bitumicznej oraz zostali zapoznani z zasadami wyznaczania sytuacyjnego oraz wysokościowego punktów za pomocą tyczki GPS. Po zakończeniu lekcji na budowie wszyscy udaliśmy się na pyszną pizzę w centrum Narola. Dziękujemy firmie STRABAG, w szczególności dyrektorom Oddziału STRABAG RZESZÓW Panu Marcinowi Michalewiczowi oraz Panu Maciejowi Łukaszek za sfinansowanie w całości wycieczki, a kadrze kierowniczej budowy za możliwość przyjazdu, cenną dawkę wiedzy budowlanej oraz przekazane gadżety firmowe. Wizyta na budowie była bardzo udana i wszyscy uczestnicy wynieśli z niej nowe, cenne doświadczenia.












































