Lekcja historii w plenerze? Budowlanka mówi stanowczo tak. W czwartek 24 kwietnia br.uczniowie klasy 2TB udali się do Krakowa, aby w praktyce wykorzystać dotychczasowo zdobytą na lekcjach historii wiedzę, dotyczącą losów Rzeczpospolitej. Przy towarzyszącej piękniej pogodzie młodzież, już po raz drugi, odwiedziła Zamek Królewski na Wawelu, miejsce, gdzie zapadały niegdyś najważniejsze decyzje dotyczące naszej ojczyzny, a także historyczne centrum Krakowa. Zwieńczeniem wyjazdu było odwiedzenie stadionu Cracovii – klubu, którego jak wiemy, wiernym kibicem był św. Jan Paweł II.
Tym samym uczniowie 2TB aktywnie włączyli się w przypadające w tym miesiącu ogólnopolskie obchody 1000-lecia powstania Królestwa Polskiego, 500-lecia triumfu oręża polskiego nad Zakonem Krzyżackim oraz 20. rocznicy śmierci papieża rodaka.
2TB udowadnia, że historia nie jest nudną teorią i można dzięki niej połączyć przyjemne z pożytecznym
