Godziny dostępności
Elearning

Wybierz życie – pierwszy krok

To program edukacyjny, który realizowany jest w naszej szkole we wszystkich klasach I od 4 lat.

Poświęcony jest zagadnieniu raka szyjki macicy, wirusowi go wywołującemu – brodawczakowi ludzkiemu (HPV), a opiera się na profilaktyce wczesnej. Wiedząc o tym, że rak szyjki macicy jest drugim co do częstości występowania u kobiet nowotworem złośliwym, a Polska krajem o jednym z najwyższych wskaźników umieralności na tę chorobę w Europie, tym bardziej skłaniamy się do edukowania w tym temacie.

Celem realizacji programu jest tworzenie świadomości zagrożenia rakiem szyjki macicy i innych chorób wywoływanych wirusem HPV u młodych ludzi, podniesienie poziomu wiedzy uczniów i ich opiekunów na poruszany temat, jak również budowanie wśród uczniów szacunku do własnego ciała oraz postawy odpowiedzialności za siebie i innych ludzi.

Więcej o programie na stronie www.pierwszykrok.edu.pl.

 

Pedagog

Facebook

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.

Skip to content