Honorowe Nagrody Burmistrza Miasta Jarosławia – JAROSŁAWY zostały wręczone 3 grudnia br. podczas uroczystej gali w Miejskim Ośrodku Kultury. Wyróżnienia te przypadają w udziale osobom prywatnym i instytucjom, których praca, pasja lub osiągnięcia wnoszą wymierny wkład w rozwój miasta i jego sukcesy. W tym roku to niezwykle prestiżowe wyróżnienie spotkało naszą szkołę. Został nam przyznany JAROSŁAW w kategorii: OŚWIATA. Uroczystego wręczenia statuetek dokonał gospodarz uroczystości i jednocześnie przewodniczący Kapituły Honorowych Nagród – burmistrz Andrzej Wyczawski. Z jego rąk wyróżnienie odebrał dyrektor naszej szkoły mgr Marek Zawisza.

Jarosławy 2011

Oto uzasadnienie przyznania nagrody:

„Ta szkoła ze 100-letnią historią i tradycją jest jedną z najlepszych szkół budowlanych w Polsce. Świadczą o tym pozytywne opinie pracodawców zatrudniających absolwentów „jarosławskiej budowlanki”. Potwierdza to tytuł „Najlepsza Szkoła Budowlana w Polsce” przyznany przez Komitet Główny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w Warszawie. Wszechstronny rozwój zapewniła uczniom znakomita kadra pedagogiczna, wciąż rozwijająca się baza dydaktyczna, współpraca z Izbą Przemysłowo-Handlową Budownictwa w Warszawie, a także z przedsiębiorcami budowlanymi z całego kraju. W 2000 roku szkoła poszerzyła ofertę edukacyjną o liceum ogólnokształcące, realizujące innowacyjny program w zakresie szkolenia sanitarno-obronnego, co wśród absolwentów gimnazjów cieszyło się dużym zainteresowaniem. Obecnie Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących kształci młodzież na kierunkach: malarz-tapicer, posadzkarz, blacharz, betoniarz-zbrojarz, murarz, monter instalacji i urządzeń sanitarnych, monter izolacji budowlanych, stolarz, elektryk, technik budownictwa, technik urządzeń sanitarnych. Od stu lat „jarosławska budowlanka”, mimo zawirowań historycznych i gospodarczych, nie straciła swojego charakteru i utrzymała główny profil kształcenia. Dodatkowo dba o wszechstronny rozwój uczniów, czego dowodem są wysokie miejsca w turniejach i olimpiadach zawodowych, sukcesy sportowe oraz nagrody i wyróżnienia na przeglądach i konkursach artystycznych. Szkoła przetrwała dwie wojny światowe, dając początek innym placówkom dydaktycznym o charakterze technicznym i zawodowym w Jarosławiu, a sama jako Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących na trwałe wkomponowała się w edukacyjny krajobraz miasta.”

Jarosławy 2011

Statuetka, którą otrzymaliśmy jest dla nas wielkim wyróżnieniem i swoistym podsumowaniem ponad 100 – letniej pracy jarosławskiej budowlanki.

Jarosławy 2011