Godziny dostępności
Elearning

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu, przypada zawsze w trzeci czwartek listopada.

Idea  „Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu” ma na celu zwrócenie uwagi całego społeczeństwa globalnie i lokalnie na skutki palenia tytoniu: społeczne, ekonomiczne, a przede wszystkim na skutki zdrowotne, które spowodowane są paleniem papierosów, a w ostatnich latach również e-papierosów. Zachęcanie osób palących do zaprzestania palenia oraz zwrócenie uwagi na fakt, że osoby niepalące (szczególnie  dzieci)mają prawo do przebywania w przestrzeni publicznej wolnej od dymu tytoniowego, bez narażania  na  tzw. „bierne” palenie.

Każdy dzień bez papierosa to sukces!  Każdy dzień bez papierosa zwiększa szansę na wydłużenie życia. Po dziesięciu latach – po zaprzestaniu palenia ryzyko śmierci byłych palaczy jest identyczne, jak ryzyko śmierci wśród osób, które nigdy nie paliły tytoniu. Weź to pod uwagę! W tym zjawisku nie warto iść za modą.

Należy pamiętać, że e-papierosy tak samo uzależniają i tak samo negatywnie wpływają na zdrowie jak papierosy tradycyjne.

W naszej szkole już po raz 13 organizujemy akcję „Zamiast palić papierosa zjedz jabłko”, która ma na celu uświadamianie młodych ludzi o szkodliwości palenia, a także zachęcanie do zamiany papierosa na zdrowe przekąski, zwłaszcza jabłka.

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu 1

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu 2

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu 3

Share on facebook
udostępnij

Kalendarz

marzec 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Media społecznościowe

E-Learning

Facebook

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.

Skip to content