Godziny dostępności
Elearning

Skrócona służba absolwentów-ochotników klasy mundurowej IV Liceum Ogólnokształcącego

W dniu 27 maja 2021 r. w Rzeszowie podpisane zostało porozumienie dotyczące skróconej służby przygotowawczej przez absolwentów klasy mundurowej IV Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Jarosławiu. Porozumienie podpisali Marek Zawisza- dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Jarosławiu oraz płk Dariusz Słota- dowódca 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Skrócona służba przygotowawcza jest ważnym elementem realizowanego od 2017 r. w ZSBiO programu „Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych”, opracowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej, w ramach której nauczany jest przedmiot „Edukacja wojskowa”. Oferta krótkotrwałego wojskowego szkolenia skierowana jest do absolwentów-ochotników, po potwierdzeniu  w ramach kwalifikacji wojskowej zdolności do służby wojskowej. Absolwenci IV Liceum Ogólnokształcącego, którzy pozytywnie przeszli weryfikację kwalifikacji wojskowej odbędą skróconą służbę wojskową w dniach 26.06.2021 r.-7.07.2021 r. na obiektach Batalionu Obrony Terytorialnej w Jarosławiu, zakończoną złożeniem przysięgi wojskowej.   

Skrócona służba absolwentów-ochotników klasy mundurowej IV Liceum Ogólnokształcącego 1 Skrócona służba absolwentów-ochotników klasy mundurowej IV Liceum Ogólnokształcącego 2

Share on facebook
udostępnij
Facebook

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.

Skip to content