Nasza szkoła włącza się obchody Narodowego Święta Niepodległości w Jarosławiu

„O wolność trzeba dbać, bo gdy się ją straci, to wówczas kolejne pokolenia będą ponownie musiały o nią walczyć, kolejne pokolenia będą umierać w imię niepodległości. Wolność nie została nam dana, ona została wywalczona przez naszych przodków. Została nam współczesnym ofiarowana jako zbiorowy obowiązek”.

W dniu 11 listopada uczniowie klas mundurowych wzięli udział w obchodach 103. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uroczystości  rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w jarosławskiej Kolegiacie. Następnie na jarosławskim rynku odbył się uroczysty Apel, podczas którego został odegrany i odśpiewany Hymn Państwowy. Odczytano Niepodległościowy Apel Pamięci, po którym została oddana Salwa Honorowa. Apel wieńczyła defilada pododdziałów 14das, 34blp, którą zamykała Wojskowa Orkiestra Garnizonu Rzeszów. W defiladzie wzięli udział uczniowie klas mundurowych prowadzone przez Szymona Supersona. Opiekę nad uczniami sprawowała Pani Iwona Zelwach.

 

Nasza szkoła włącza się obchody Narodowego Święta Niepodległości w Jarosławiu 1 Nasza szkoła włącza się obchody Narodowego Święta Niepodległości w Jarosławiu 2 Nasza szkoła włącza się obchody Narodowego Święta Niepodległości w Jarosławiu 3 Nasza szkoła włącza się obchody Narodowego Święta Niepodległości w Jarosławiu 4

Share on facebook
udostępnij

Kalendarz

Listopad 2021
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Media społecznościowe

E-Learning

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.

Skip to content