Nasza szkoła włącza się obchody Narodowego Święta Niepodległości w Jarosławiu

„O wolność trzeba dbać, bo gdy się ją straci, to wówczas kolejne pokolenia będą ponownie musiały o nią walczyć, kolejne pokolenia będą umierać w imię niepodległości. Wolność nie została nam dana, ona została wywalczona przez naszych przodków. Została nam współczesnym ofiarowana jako zbiorowy obowiązek”.

W dniu 11 listopada uczniowie klas mundurowych wzięli udział w obchodach 103. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uroczystości  rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w jarosławskiej Kolegiacie. Następnie na jarosławskim rynku odbył się uroczysty Apel, podczas którego został odegrany i odśpiewany Hymn Państwowy. Odczytano Niepodległościowy Apel Pamięci, po którym została oddana Salwa Honorowa. Apel wieńczyła defilada pododdziałów 14das, 34blp, którą zamykała Wojskowa Orkiestra Garnizonu Rzeszów. W defiladzie wzięli udział uczniowie klas mundurowych prowadzone przez Szymona Supersona. Opiekę nad uczniami sprawowała Pani Iwona Zelwach.

Listopad 2021

E-Learning