Komunikat Dyrektora Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jarosławiu na koniec roku szkolnego 2019/2020

Drodzy Uczniowie !

Doczekaliśmy się zakończenia roku szkolnego 2019/2020. Ze względu na ostatnie miesiące nauki będziemy go wspominać bardzo długo. Pomimo tego, że od 11 marca 2020r. nie uczestniczyliście w zajęciach na terenie szkoły, to jednak nauczyciele zrobili wiele, aby utrzymywać z Wami kontakt, przekazując wiedzę i egzekwując ją za pomocą różnych komunikatorów. Mam świadomość, że najlepsze efekty w nauczaniu  można osiągnąć wyłącznie poprzez bezpośredni kontakt nauczyciela z uczniem, którego nie zastąpi nawet najlepsza technologia. Sytuacja powodująca konieczność nauczania i uczenia się na odległość, zaskoczyła wszystkich, zarówno nauczycieli, jak i uczniów. Stąd trudne początki związane z komunikowaniem się i koniecznością poświęcania więcej czasu na naukę. Wasi wychowawcy i nauczyciele mieli pełną wiedzę tego, że posiadacie zróżnicowane warunki do udziału w zdalnym nauczaniu. Pomimo tego, większość z Was, choć nie wszyscy. dała sobie radę.

Dzisiaj chciałbym pogratulować wszystkim, którzy w tych warunkach uzyskali promocję do następnej klasy. Szczególne słowa uznania należą się uczniom, którzy uzyskali dobre i bardzo dobre wyniki w nauce oraz zaprezentowali wzorową postawę. Wśród tej grupy znajdują się uczniowie   z wysoką średnią ocen z wszystkich przedmiotów, którego efektem jest świadectwo z wyróżnieniem. Uczniami tymi są:

 1. Aleksandra Janczura – klasa LO I
 2. Anita Pucyło – klasa LO II
 3. Michalis Pierydes – klasa LO II
 4. Jakub Kisielewicz – klasa LO II
 5. Sylwia Pulit – klasa LO II
 6. Oliwia Mankiewicz – klasa LO II
 7. Aleksandra Szczurek – klasa TB/TW I
 8. Mateusz Rogoża – klasa TB/TG II
 9. Jakub Makowiecki – klasa TE/G III
 10. Paweł Raba – klasa W II
 11. Tomasz Hajduk – klasa W II
 12. Krystian Wota – klasa M/E III
 13. Adrian Babiarz – klasa M/E III

Anita Pucyło została najlepszą uczennicą IV Liceum Ogólnokształcącego, a Jakub Makowiecki najlepszym uczniem Technikum Nr 4. W nagrodę zostali wytypowani przez Samorząd Uczniowski i zatwierdzeni przez Radę Pedagogiczną do wnioskowania o przyznanie wymienionym uczniom prestiżowego stypendium Prezesa Rady Ministrów. Szczególne słowa uznania należą się Pawłowi Brusowi -uczniowi klasy W IIIa Branżowej Szkoły I Stopnia Nr1. Paweł Brus został laureatem XLIX edycji Ogólnopolskiego Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” w kategorii : montaż systemów suchej zabudowy, zajmując w Finale Centralnym II miejsce.

Specjalne słowa kieruję do Uczniów klas trzecich Branżowej Szkoły I Stopnia. W dniu dzisiejszym kończycie naukę w naszej szkole, tym samym staliście się pierwszymi absolwentami Branżowej Szkoły I Stopnia Nr 1 w Zespole Szkół Budowlanych  i Ogólnokształcących im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jarosławiu. Najlepszymi w zawodzie zostali uznani następujący absolwenci:

 1. Paweł Brus w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.
 2. Marek Gajda w zawodzie murarz-tynkarz
 3. Krystian Wota w zawodzie elektryk
 4. Patryk Michalik w zawodzie monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych

Ze względu na to że żegnacie się dzisiaj ze szkołą życzę Wam pomyślności i sukcesów w życiu osobistym oraz zawodowym, samych trafnych decyzji, a tym którzy chcą podjąć dalsze kształcenie- sukcesów w nauce.

W kwietniu szkołę ukończyli uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum Nr 4. Większość z Was czeka z niecierpliwością na wynik egzaminu maturalnego. Poznacie go dopiero 11 sierpnia br. Dzisiaj życzę Wam pomyślnie zdanej matury, bo to ułatwi wam podjęcie decyzji związanej z ukierunkowaniem zawodowym.

 Najlepszymi   w zawodzie uczniami  Technikum Nr 4 zostali uznani następujący absolwenci:

 1. Dominika Pszonka w zawodzie technik budownictwa
 2. Patryk Pyzak w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej

Świadectwo ukończenia szkoły z wyróżnieniem otrzymali:

 1. Dominika Pszonka z klasy TB IV
 2. Paweł Buras z klasy LO III
 3. Elżbieta Chrzanowska z klasy LO III
 4. Weronika Kijanka z klasy LO III
 5. Oliwia Tabin z klasy LO III
 6. Adriana Wiśniowska z klasy LO III
 7. Oliwia Wójtów z klasy LO III

Wszystkim Absolwentom szkoły  życzę pomyślności i sukcesów w życie osobistym i zawodowym oraz samych trafnych i dobrych wyborów życiowych.

Jeszcze raz serdecznie gratuluję wyróżnionym, a wszystkim Uczniom życzę udanych i bezpiecznych wakacji. Życzę zdrowia Wam i Waszym Rodzicom. Szczęśliwego powrotu do szkoły.

Pozdrawiam
Marek Zawisza
Dyrektor
Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących
w Jarosławiu

Share on facebook
udostępnij

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.