Wrzesień

20 IX – „Dwudziestolecie międzywojenne w piosence i humorze” .

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Koła Teatralno-Recytatorskiego. Gościem specjalnym był aktor Teatru Narodowego i scen warszawskich pan Mirosław Kowalczyk. Wystąpił on w programie artystycznym zatytułowanym „Dwudziestolecie międzywojenne w piosence i humorze”.

spektakl-xx-lecie-w-humorze-i-piosence-016

spektakl-xx-lecie-w-humorze-i-piosence-067

 

Październik

12 X 2012r. – Dzień Edukacji Narodowej

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej została przygotowana przez uczniów należących do Koła Teatralno – Recytatorskiego.

Osoby występujące:

  • Krzysztof Miłosz – kl. BIV a
  • Dominika Olcha- kl. LO III a
  • Klaudia Olcha- kl. LO III a
  • Paulina Papała – kl. LO II b
  • Estera Rożek – kl. LO II b
  • Damian Zygmunt- kl. LO IIa
  • Andżelina Monczak- kl. LO I a
  • Karolina Bereza- kl. LO I a

Program zatytułowany: „ZIELNIK BUDOWLANY 2012”prezentował szkołę jako niezwykły ogród, którego pielęgnacją zajmuje się troskliwy ogrodnik w osobie pana dyrektora Marka Zawiszy. Ogród tworzą piękne, różnego gatunku rośliny (nauczyciele i pracownicy administracji) oraz sadzonki (uczniowie). Nazwy roślin zostały przyporządkowane poszczególnym osobom według ich cech charakteru. Prezentację słowną wzbogacono o prezentację multimedialną. Pomysł takiego oryginalnego przedstawienia naszego środowiska szkolnego spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem i aplauzem publiczności, która żywiołowo reagowała na poszczególne charakterystyki.

obraz-644

Damian recytowanym wierszem buduje wyjątkową atmosferę.

obraz-646

Paulinka i Krzysiek tym razem w roli narratorów.

obraz-6711

Uczniowie należący do grupy teatralno-recytatorskiej: Damian Zygmunt, Dominika i Klaudia Olcha, Andżelika Monczak, Paulina Papała, Karolina Bereza i Krzysztof Miłosz

obraz-657

Mamy nadzieję, że się podobało patrząc na roześmiane twarze naszych nauczycieli :)

obraz-651

18 X 2012r. – Jesienne Impresje Artystyczne

W czwartek, 18 października br. w MOK w Jarosławiu odbyły się Jesienne Impresje Artystyczne. Był to „Turniej poetycki o Laur impresji”. Nasze Koło Teatralno- Recytatorskie reprezentowali: Andżelika Monczak, Dominika Kamińska,  Klaudia Michałów i Krzysztof Miłosz, których występ należał do bardzo udanych.   Ucz. kl. LO I a Andżelina Monczak otrzymała dyplom z wyróżnieniem oraz nagrodę publiczności. Gratulujemy!

a-monczak

Podczas wręczania nagrody publiczności.                  Zdjęcie pochodzi z MOK w Jarosławiu.

scannedimage-2

scannedimage

25.10.2012r.- Spotkanie z aktorką Dorotą Stalińską

W czwartek, 25 października br. – w ramach działalności naszego Koła Teatralno- Recytatorskiego- gościliśmy w naszej szkole panią Dorotę Stalińską - wybitną aktorkę filmową, teatralną, laureatkę wielu prestiżowych nagród, a także poetkę.Artystka zaprezentowała fragmenty „Zgagi” oraz recytowała swoje wiersze pochodzące z ostatniego tomiku pt. „Agape”. Podzieliła się również z młodzieżą swoimi refleksjami na temat najważniejszych wartości obecnych w życiu współczesnego człowieka. Po spotkaniu, które przebiegało w bardzo miłej, sympatycznej atmosferze, była okazja do zrobienia wspólnych zdjęći otrzymania autografu.

dorota-stalinska-001

Listopad

12.11.2012r. – Odzyskanie Niepodległości

Z okazji święta Odzyskania Niepodległości uczniowie należący do naszego koła teatralnego przygotowali widowisko przypominające to, co dla każdego Polaka ma wyjątkowe znaczenie. Program artystyczny pozwolił odbyć sentymentalną podróż w czasie i przenieść się w lata 20. i lata 30. ubiegłego stulecia. Nie zabrakło piosenek patriotycznych, jak i tych, które doskonale oddają klimat tamtych lat. Warto nadmienić, że dla niektórych uczniów był to teatralny debiut, bowiem po raz pierwszy wystąpili przed szkolną społecznością.

11 listopada 004

Konrad Kucab jako Józef Piłsudski

11 listopada 058

Lata 20. lata 30.

11 listopada 054

Wojenko, wojenko… zaśpiewali kolejno od prawej: Krzysztof Miłosz, Michał Jedynak, Patryk Wańkowicz, Marcin Gwóźdź, Kacper Jartym i Bartek Wilusz

11 listopada 073

Rozmowa na temat nowych dwupłatowców Lublin R-XX

11 listopada 00811 listopada 051

Grudzień

We wtorek 18 XII br. w Radymnie odbyła się  już VIII Edycja Mickiewiczowskiego Konkursu Recytatorskiego. Naszą szkołę  reprezentowali uczniowie należący do naszej grupy teatralno- recytatorskiej: Dominika Kamińska, Klaudia Michałów i Krzysztof Miłosz.

viii-edycja-mickiewiczowskiego-konkursu-recytatorskiego-036

Krzysiek odbiera dyplom za zajęcie I miejsca.

Jury postanowiło przyznać I miejsce Krzysztofowi Miłoszowi, który zachwycił wszystkich interpretacją utworu naszego narodowego wieszcza pt. „Żona uparta”.

Z kolei wyróżnienie otrzymała od niedawna należąca do grupy teatralno- recytatorskiej Dominika Kamińska ucz. kl. LO I b.

viii-edycja-mickiewiczowskiego-konkursu-recytatorskiego-038

Dominika z odebranym dyplomem.

Występ Klaudii Michałów również należy uznać za bardzo ciekawy. Gratulujemy sukcesów i czekamy na kolejne. :)

viii-edycja-mickiewiczowskiego-konkursu-recytatorskiego-013

Wspólne zdjęcie po przesłuchaniach konkursowych.

Marzec

W sobotę, 9 marca br. w MOK w Jarosławiu odbył się Konkurs Recytatorski „Lutnia Safony “. Tematyka konkursu dotyczyła poezji kobiet, od starożytności po dzień dzisiejszy. Naszą szkołę  reprezentowała należąca do koła teatralno- recytatorskiego- Dominika Kamińska, ucz. kl. LO I b, która zajęła III miejsce. Poziom konkursu był bardzo wysoki, toteż tym bardziej cieszymy się z tego sukcesu.__b_2735a5f79607d0cea03967c2290cf1df

 skanuj0001

 

13.03.2013 – XVIII Artystyczne Spotkania Dzieci i Młodzieży

We czwartek, 13 marca br. w Katolickim Centrum Kultury w Jarosławiu odbyły się XVIII Artystyczne Spotkania Dzieci i Młodzieży. Tegoroczne prezentacje odbywały się pod hasłem „Oczarowani tajemnicą”. Naszą szkołę reprezentował zespół teatralny, który specjalnie na tę okazję przygotował program artystyczny. Były wiersze, piosenki, pantomima, nawet tańce. Nasze dziewczęta zupełnie oczarowały męskie grono, toteż układ taneczny w ich wykonaniu z dowcipnymi: Krzysztofem Miłoszem i Konradem Kucabem  został powtórzony podczas Koncertu Galowego.

3

Twarze, twarze… tajemniczo zakryte maskami teatralnymi.

1b

Bezpośredni kontakt z widownią też był…

1

Po prostu pantomima… A w niej: Bartek, Konrad, Paweł i Kacper.

4

Nie ma to jak „Sex appeal” w wykonaniu naszych dziewcząt…

2

Wędrówką życie jest człowieka… zaśpiewali: Karolina, Andżelika i Paweł.