IV Liceum Ogólnokształcące

IV Liceum Ogólnokształcące

Przedmioty punktowane – język polski, matematyka, historia, wychowanie fizyczne. 

Przedmioty rozszerzone – język angielski, historia, wiedza o społeczeństwie.

Zrealizacją innowacji wojskowo-obronnej w klasie pierwszej, drugiej i trzeciej.

Innowacyjny program zajęć wojskowo – obronnych ma na celu rozwijanie zainteresowań związanych ze specyfiką służb mundurowych, bezpieczeństwem i obronnością kraju, a także reagowaniem w sytuacjach zagrożeń we współczesnym świecie.

Zajęcia realizowane są we współpracy z Jednostką Wojskową Nr 3957nw Jarosławiu, Batalionem Obrony Terytorialnej w Jarosławiu, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu, Komendą Powiatową Policji w Jarosławiu, Bieszczadzkim Oddziałem Straży Granicznej w Przemyślu, Centrum Ratownictwa Medycznego w Jarosławiu oraz Wydziałem Spraw Społecznych i Obronnych Urzędu Miasta Jarosławia.

IV Liceum Ogólnokształcące 1

Uczniowie realizują zajęcia praktyczne i teoretyczne z zakresu wojskowości. Raz w roku wyjeżdżają na obóz treningowo-szkoleniowy, organizowany w ośrodku szkoleniowym w Ustrzykach Dolnych. W czasie pobytu na obozie uczestniczą w zajęciach z pozoracji pola walki, marszobiegu terenowym, grze „paintball”; poznają techniki alpinistyczne, samodzielnie przygotowują posiłki w kuchni polowej, organizują nocleg w warunkach zastanych.

IV Liceum Ogólnokształcące 2
IV Liceum Ogólnokształcące 3

Zajęcia w ciągu roku szkolnego mają charakter teoretyczny i praktyczny.

Program ten umożliwia uzyskanie certyfikatu z nabycia umiejętności wojskowo – obronnych.

IV Liceum Ogólnokształcące 4
IV Liceum Ogólnokształcące 5

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.

Skip to content