IV Liceum Ogólnokształcące

Przedmioty punktowane – język polski, matematyka, historia, wychowanie fizyczne.

Przedmioty rozszerzone – język angielski, historia, wiedza o społeczeństwie.

realizacją innowacji wojskowo-obronnej.

Innowacyjny program zajęć wojskowo – obronnych ma na celu rozwijanie zainteresowań związanych ze specyfiką służb mundurowych, bezpieczeństwem i obronnością kraju, a także reagowaniem w sytuacjach zagrożeń we współczesnym świecie.

W klasie pierwszej zajęcia realizowane są  we współpracy z Jednostką Wojskową Nr 3957nw Jarosławiu, Batalionem Obrony Terytorialnej w Jarosławiu, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu, Komendą Powiatową Policji w Jarosławiu, Bieszczadzkim Oddziałem Straży Granicznej w Przemyślu, Centrum Ratownictwa Medycznego w Jarosławiu oraz Wydziałem Spraw Społecznych i Obronnych Urzędu Miasta Jarosławia.

IV Liceum Ogólnokształcące 1

W klasie drugiej uczniowie realizują zajęcia praktyczne i teoretyczne z zakresu wojskowości. Raz w roku wyjeżdżają na obóz treningowo-szkoleniowy, organizowany w ośrodku szkoleniowym w Ustrzykach Dolnych. W czasie pobytu na obozie uczestniczą w zajęciach z pozoracji pola walki, marszobiegu terenowym, grze „paintball”; poznają techniki alpinistyczne, samodzielnie przygotowują posiłki w kuchni polowej, organizują nocleg w warunkach zastanych.

IV Liceum Ogólnokształcące 2
IV Liceum Ogólnokształcące 3

Zajęcia w ciągu roku szkolnego mają charakter teoretyczny i praktyczny.

Program ten umożliwia uzyskanie certyfikatu z nabycia umiejętności wojskowo – obronnych.

IV Liceum Ogólnokształcące 4
IV Liceum Ogólnokształcące 5