Godziny dostępności
Elearning

IV Liceum Ogólnokształcące

Liceum Ogólnokształcące z oddziałami przygotowania wojskowego OPW

Zajęcia realizowane w ramach programu szkolenia w OPW są prowadzone w formie zajęć teoretycznych w szkole i zajęć praktycznych w patronackiej jednostce wojskowej. Szkolenie zasadnicze odbywa się w klasach I-III liceum ogólnokształcącego, a w klasie IV dowódca patronackiej jednostki wojskowej organizuje obóz szkoleniowy na terenie obiektów wojskowych. Uczniowie OPW są umundurowani według jednolitego wzoru, noszą mundury w dniach szkoleniowych, w czasie uroczystości szkolnych, oraz z okazji świąt państwowych i patriotycznych organizowanych przez władze miasta i władze powiatu jarosławskiego.

OPW umożliwia odbycie skróconego podstawowego szkolenia wojskowego oraz uzyskanie dodatkowych punktów w rekrutacji do uczelni wojskowych.

Program realizowany jest przy udziale Ministerstwa Obrony Narodowej oraz 14 Dywizjonu Artylerii Samobieżnej w Jarosławiu.

IV Liceum Ogólnokształcące 1
IV Liceum Ogólnokształcące 2
Facebook

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.

Skip to content