Godziny dostępności
Elearning

Dzień Bezpiecznego Internetu

W dniu dzisiejszym – 8 lutego – w ponad stu krajach obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu “Safer Internet”. Celem tej inicjatywy jest przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. 

W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu organizowany jest przez Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

Jednym z ważnych problemów Sieci jest problem cyberprzemocy. Zjawisko to najczęściej dotyczy młodych internautów i polega na obrażaniu, nękaniu, zastraszaniu, podszywaniu się pod inne osoby oraz publikowaniu i rozsyłaniu złośliwych komentarzy lub ośmieszających informacji. Niektóre z tych zachowań noszą znamiona czynów karalnych, za które grozi odpowiedzialność prawna. Ich skutkiem może być natomiast wykluczenie, poczucie bezradności, izolacja, stany depresyjne, a nawet myśli samobójcze. To my -wszyscy użytkownicy internetu- jesteśmy odpowiedzialni za nasze zachowanie w cyberprzestrzeni. Zwracajmy uwagę na to co publikujemy i jak się zachowujemy względem oponentów. Możemy zmieniać świat na lepszy.

 

Dzień Bezpiecznego Internetu 1 Dzień Bezpiecznego Internetu 2 Dzień Bezpiecznego Internetu 3

Share on facebook
udostępnij

Kalendarz

marzec 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Media społecznościowe

E-Learning

Facebook

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.

Skip to content