Godziny dostępności
Elearning

A to Polska właśnie…

11 listopada to bardzo ważna data dla polskiego narodu🇵🇱

Dnia 10 listopada społeczność Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących wzięła udział 
w uroczystościach upamiętniających 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Z inicjatywy Pani pedagog, Anety Sochy już 9 listopada uczniowie klas mundurowych nagrali krótki materiał przed budynkiem szkoły ze zwycięskim okrzykiem „Niech żyje Polska!”.

10 listopada uczniowie wraz z dyrekcją i nauczycielami ZSBiO wzięli udział w uroczystym Ślubowaniu uczniów klas pierwszych, na sztandar szkoły, stając się tym samym pełnoprawnymi uczniami jarosławskiej Budowlanki. Uczniów biorących udział w ślubowaniu przygotował Pan Krzysztof Rokoszyński.

Obchody uświetniła uroczysta akademia, której scenariusz na podstawie dramatu Stanisława Wyspiańskiego „Wesele” opracowała polonistka Pani Małgorzata Stec, wraz z Paniami Moniką Sawą, Małgorzatą Potocką -Chruszczyk, oraz Panem Bogusławem Stecem przygotowując z utalentowaną młodzieżą wspaniałe teatralne widowisko.

Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie świętując rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, wzięli udział w akcji „Akcenty Patriotyczne”, polegającej na przygotowaniu i zaprezentowaniu dowolnego akcentu o charakterze patriotycznym (ubranie, ozdoba itp.). Na uwagę zasługuje fakt, że uczniowie przygotowali się nie tylko indywidualnie, ale grupowo prezentując postawę patriotyzmu i szacunku dla własnej przeszłości nosili barwy narodowe. Wszystkie inicjatywy podjęte przez społeczność szkolną w ramach uczczenia rocznicy odzyskania niepodległości podkreśliły postawę patriotyzmu i szacunku dla historii naszej Ojczyzny.


A to Polska właśnie… 1

A to Polska właśnie… 2

A to Polska właśnie… 3

A to Polska właśnie… 4

Share on facebook
udostępnij
Facebook

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.

Skip to content