W dniu 3 kwietnia br. w Zespole Szkół Budowlanych  i Ogólnokształcących im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jarosławiu odbył się  VI Wojewódzki Konkurs „Śladem Wielkich Polaków”. Z uwagi na 210 rocznicę urodzin Juliusza Słowackiego, ta edycja poświęcona była właśnie jego osobie. Współorganizatorami imprezy była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka Filia w Jarosławiu.

!!!

Patronat nad  Konkursem objęli: Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Podkarpacki Kurator Oświaty, Starosta Powiatu Jarosławskiego i  Burmistrz Miasta Jarosławia.  Z kolei patronat  medialny  objęły: „POD24”, „Twoja TV” oraz lokalna prasa: „Życie Podkarpackie”, „Ekspres Jarosławski” i   „Gazeta Jarosławska”.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością  zaproszeni goście: Anna Huk Radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Augustyn Jędruchów starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie,  Mariusz Trojak  Wicestarosta  Jarosławski, Marta Kurpiel Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych, Elżbieta Pazyniak Naczelnik Wydziału Rozwoju  i  Promocji  Powiatu, Marek Kucab Radny Powiatu Jarosławskiego.

Konkurs adresowany był do uczniów klas VII i VIII  szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych województwa podkarpackiego. Rozstrzygnięto go w trzech kategoriach tematycznych: plastycznej, recytatorskiej oraz wiedzy o życiu i twórczości Juliusza Słowackiego.

Wręczenie nagród laureatom konkursów poprzedziła część artystyczna przygotowana przez panią Małgorzatę Stec. W spektaklu wystąpili uczniowie należący do koła teatralno-recytatorskiego. Zaprezentowali oni fragmenty „Kordiana” jednego z najbardziej znanych dramatów Juliusza Słowackiego.

W VI edycji wzięło udział łącznie 194 uczniów: 97 w konkursie plastycznym, 48 w finale konkursu wiedzy, natomiast w konkursie recytatorskim wystąpiło 49 uczestników.

Zmagania uczestników Konkursu oceniało jury w następującym składzie:

Konkurs plastyczny:

- Marta Mikrut

- Ireneusz Janicki

- Damian Waliczek

Konkurs recytatorski:

 – Krystyna Juźwińska

- Anna Huk

 –Sabina Skalska

- Alicja Domka

-  Małgorzata Stec

 – Krzysztof Kubaszek

Konkurs wiedzy:

– Małgorzata Herda

- Anna Weselak

- Dorota Grząba

- Elżbieta Musur

- Mirosław Lotycz

 

 Nagrody i wyróżnienia zostały przyznane następującym osobom:

Konkurs plastyczny:

w kategorii: szkoły podstawowe i  gimnazjalne

I miejsce – Izabela Pobuta, Szkoła Podstawowa w Łowcach

II miejsce –  Michał Kędzior, Szkoła Podstawowa w Chłopicach

III miejsce –  Dawid Stefanko, Szkoła Podstawowa w Korczowej

Wyróżnienia:

- Milena Miśko, Szkoła Podstawowa w Radymnie

Emilia Gawlik, Szkoła Podstawowa nr 5 w Dębicy

Kinga Stec, Szkoła Podstawowa w Roźwienicy

Ilona Duda- Szkoła Podstawowa w Ostrowie

Gabriela Gołębiowska, Szkoła Podstawowa nr 7 w Jarosławiu

w kategorii: szkoły ponadpodstawowe

I miejsce – Kinga Cesarz, Liceum Ogólnokształcące w  Kolbuszowej

II miejsce – Aleksandra Gracz, I Liceum Ogólnokształcące w Mielcu

III miejsce – Kamila Pilch, I Liceum Ogólnokształcące w Jarosławiu

Wyróżnienia:

- Aleksandra Łaba, Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących  w Jarosławiu

Magdalena Bernat, I Liceum Ogólnokształcące w Mielcu

–  Martyna Jabłońska, Zespół Szkół Technicznych i ogólnokształcących w Jarosławiu

Adriana Wiśniowska, Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Jarosławiu

Patryk Bąk, Zespół Szkół nr 3 w Jaśle

 

Konkurs recytatorski:

w kategorii: szkoły podstawowe i  gimnazjalne
I miejsce – Wiktoria Maziarka, Prywatne Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu  

II miejsce – Lidia Wiśniewska, Szkoła Podstawowa Nr 6 w Jarosławiu

III miejsce – Klaudia Opoka, Szkoła Podstawowa w Korczowej

Wyróżnienia:

- Nina Ciećkiewicz, Szkoła Podstawowa Sióstr Prezentek w Rzeszowie

Ines Wajda, Szkoła Podstawowa w Łowcach

Mateusz Śliwiński, Szkoła Podstawowa w Radymnie

Szymon Buczek, Szkoła Podstawowa Sióstr Prezentek w Rzeszowie

Amelia Prymon, Szkoła Podstawowa Nr 7 w Jarosławiu

Nikola Lach, Szkoła Podstawowa w Drohojowie

 

w kategorii: szkoły ponadpodstawowe

I miejsce –  Kornelia Stasiła, Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu

II miejsce- Wiktoria Kopeć, Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących  w Jarosławiu

III miejsce: Julia Ćwian, Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu

Wyróżnienia:

- Wojciech Kusy, Zespół Szkół Drogowo- Geodezyjnych i Licealnych w Jarosławiu

Małgorzata Urban, Liceum Ogólnokształcące w Kolbuszowej

– Małgorzata Indyk, I Liceum Ogólnokształcące w Mielcu

 

Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Juliusza Słowackiego

w kategorii: szkoły podstawowe i  gimnazjalne
I miejsce – Julia Kłębukowska, Szkoła Podstawowa Sióstr Prezentek w Rzeszowie

II miejsce – Julia Różańska, Szkoła Podstawowa Sióstr Prezentek w Rzeszowie

III miejsce – Aleksandra Majkut, Szkoła Podstawowa w Zarzeczu

Wyróżnienia:

- Natalia Kołcz, Szkoła Podstawowa Nr 6 w Jarosławiu

Patrycja Kontek, Szkoła Podstawowa w Wierzbnej

- Agnieszka Więcek, Szkoła Podstawowa w Wierzbnej

- Gabriela Buczan, Szkoła Podstawowa w Korczowej

 

w kategorii: szkoły ponadpodstawowe

I miejsce – Emilia Matrejek, Zespół Szkół Drogowo- Geodezyjnych i Licealnych w Jarosławiu

II miejsce – Nikodem Wipszycki, Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Jarosławiu

III miejsce –  Michał Słoma, Zespół Szkół Drogowo- Geodezyjnych i Licealnych w Jarosławiu

Wyróżnienia:               

- Wiktoria Piasecka, Zespół Szkół Usługowo- Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu.

 

Wszyscy uczestnicy finału otrzymali pamiątkowe dyplomy. Z kolei laureaci otrzymali  statuetki ufundowane przez Pana Tadeusza Chrzana Starostę Powiatu Jarosławskiego,  nagrody rzeczowe ufundowane również przez Pana Starostę,  Burmistrza Miasta Jarosławia oraz od Sponsorów:

                                                     SPONSORZY NAGRÓD

  • Pani Anna Huk –  Radna  Sejmiku  Województwa  Podkarpackiego
  • Pan Tadeusz Chrzan – Starosta Jarosławski
  • Pan Waldemar Paluch – Burmistrz  Miasta Jarosławia
  • Pan Marek Kucab – Radny Powiatu  Jarosławskiego
  • Rada  Rodziców przy ZSB  i O w  Jarosławiu
  • Pan Zbigniew Cebulak- Zakład Remontowo- Budowlany (ZRB)
  • Pan Jacek Kucab- Usługi Remontowo- Budowlane
  • Państwo Marta i Artur Telegowie – „ADM”
  • Państwo Anna i Tadeusz Krzywińscy-  Firma „MIK”
  • Pani Renata Machała- Mach- Firma Handlowo- Usługowa  „MACH”
  • Pan Hubert Hołowaty- „Otylya Catering”
  • Pan Bogdan Rygiel- Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Handlowo- Usługowe „BIT”
  • Pan Kazimierz Kot-  „ROLTEX”

 

                                                       SPONSORZY POCZĘSTUNKU

  • Pan Leszek Wybraniec –dyrektor  Zakładów  Mięsnych  „Sokołów” S.A.  Oddział  Jarosław
  • Pan Bartłomiej Gołąb- Delikatesy „ALJAN”
  • Pani Barbara Marcinkiewicz- „Krzywe zwierciadło”
  • Krystyna Dusiło-  Cukiernia „Krysia” Pawłosiów
  • Krystyna Mulawa- Cukiernia „Krysia” Widna Góra
  • Magdalena Nowak- Cukiernia „Marysieńka”
  • Jolanta i Tadeusz Wiluszowie- Piekarnia „Wilusz”

20190403_102839  20190403_103736  20190403_104333

 

20190403_105031  20190403_105307  20190403_111348

55929305_309460889721296_3935034961987371008_n  56378053_253070248981669_185747354048004096_n

 

55963098_2269802763337912_1019591469037518848_n  56209511_2137016436610884_9213068547750625280_n

56208364_419853931920273_6443920862197317632_n  56468282_1911353075660766_576348666541899776_n

55835939_1302881533199215_8974761041791549440_n 56786208_962877130769743_1967531497619456000_n

56196766_599155147255363_6361528241110384640_n  56178501_2428821987341431_1162081329819418624_n

56203759_2482437508651804_4345328059583299584_n  20190403_091844