To przesłanie już po raz dziesiąty wybrzmiało w klasach naszej szkoły w ramach obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia, czyli w trzeci czwartek listopada br. Na zaproszenie pedagoga pani Anety Socha – pomysłodawczyni akcji – do naszej młodzieży przybyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 im. Wojska Polskiego, tym razem z klasy 2, z panią wychowawczynią Wiesławą Grabarz. Akcję współorganizowały Panie: Dorota Przytocka, Magdalena Misztal, Joanna Sikora i Justyna Żelak.

1Celem akcji profilaktycznej „Zamiast palić papierosa zjedz jabłko” jest zachęcenie młodych ludzi do niepalenia, a obecność w szkole młodszych dzieci ma być zwróceniem uwagi na ten istotny dziś problem. Dzieci przygotowywane przez swoją panią wychowawczynię oprócz hasła akcji, zachęcającego do zastąpienia papierosa zdrową przekąską typu jabłko, mówiły także o skutkach palenia papierosów. Taką niecodzienną wizytą chcemy wzbudzić jeszcze większe zainteresowanie problemem nie tylko palenia, ale również biernego palenia, na które narażone są szczególnie małe dzieci. W realizacji naszych dzia

2   5 4  1

pedagog