W poniedziałek 17 września w naszej szkole została uroczyście otwarta, po miesięcznym remoncie, Izba Pamięci. Jej nowy rozdział działalności uwiecznia wystawa „100 Lat Niepodległej. 100 Lat Szkoły Budowlanej”, która prowadzi nas przez historię, nie tylko uczniów szkoły, ale i 100 lat Ziemi Jarosławskiej.

Izba 1

Wśród gości uroczystości był m.in. poseł Piotr Babinetz, zastępca przewodniczącego sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu, starosta jarosławski Tadeusz Chrzan oraz Zenon Wajda, wiceprezes zarządu PGE Obrót S.A., która to firma objęła mecenat nad ekspozycją. Okolicznościową modlitwę w intencji bohaterów uwiecznionych w Izbie poprowadził archiprezbiter jarosławski ks. Andrzej Surowiec.

Izba 5Izba 4Izba 7Izba 2

Izba Pamięci jest wspólnym przedsięwzięciem Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Jarosławiu oraz Stowarzyszenia „Ocalić przeszłość dla przyszłości” wraz z jej prezes mgr Iwoną Zelwach. Partnerami wystawy – w ramach akcji „Jarosławskie dla Niepodległej” – Województwo Podkarpackie zostali: Powiat Jarosławski oraz Muzeum Kamienica Orsettich w Jarosławiu.