W czwartek 30 sierpnia w sali koncertowej Szkoły Muzycznej w Jarosławiu odbyła się uroczysta premiera fabularyzowanego dokumentu „Kidałowice. Zapomniana historia”, w którym zagrali m.in. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.

A

Film ten powstał z inicjatywy pani mgr Iwony Zelwach – naszego nauczyciela historii, która jest jednocześnie prezesem jarosławskiego stowarzyszenia „Ocalić przeszłość dla przyszłości”. Producentem i realizatorem tego historycznego przekazu była TVP 3 Rzeszów. Film przedstawia prawdziwą historię aresztowania i rozstrzelania na przełomie czerwca i lipca roku 1944 mieszkańców Jarosławia i okolic, którzy byli członkami Armii Krajowej. W tej grupie znaleźli się m.in. 25-letnia Czesława Puzon ps. „Baśka”, 23-letni Zbigniew Kopeć – uczeń naszej szkoły, 17-letni Władysław Półtorak oraz bracia: 21-letni Roman i 19-letni Jan Prośbowie, również uczniowie naszej szkoły.

BAS