W piątek 8 czerwca w naszej szkole miała miejsce bardzo ciekawa akcja prozdrowotna, która wzbudziła duże zainteresowanie zarówno wśród uczniów jak i pracowników szkoły.

W ramach współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Diabetyków Koło Terenowe w Jarosławiu oraz Stowarzyszeniem Diabetycy Powiatu Jarosławskiego – gościliśmy w naszej szkole członków obu kół, którzy w ramach obchodzonego w dniu 9 czerwca „Dnia Diabetyka” zorganizowali na terenie szkoły badania przesiewowe w kierunku cukrzycy – badania poziomu cukru, ciśnienia tętniczego oraz wskaźnika BMI. Młodzież i pracownicy szkoły mieli okazję uczestniczyć w badaniach, co czynili bardzo chętnie.

1W trakcie akcji uczniowie mogli ponadto dowiedzieć się wiele cennych informacji związanych z podstępną chorobą XXI, jaką jest cukrzyca, o jej pierwszych objawach, przebiegu, nieodwracalnych skutkach czy jej zapobieganiu. Mogła również zadać pytania i zabrać ze sobą ulotki poświęcone omawianej tematyce.

a b c d f h n m o l j k p s r
Najważniejsze co chcielibyśmy, by zapamiętała młodzież to fakt, że w gronie osób zagrożonych cukrzycą znajduje się każdy człowiek i dlatego tak ważne jest umiejętne rozpoznanie pierwszych oznak, by odpowiednio zatroszczyć się o zdrowie i życie swoje i bliskich osób.

pedagog