W dniach 9 – 11 kwietnia 2018 r. uczniowie klas TB II, TE II, TB III i TE/TG I wraz z wychowawcami uczestniczyli w trzydniowej wycieczce edukacyjno-krajoznawczej do Warszawy.

3Uczestnicy wycieczki zwiedzili wiele zabytków stolicy Polski: Plac Piłsudskiego, Grób Nieznanego Żołnierza, Starówkę Warszawską, Cmentarz na Powązkach, zabytki sakralne, Muzeum Powstania Warszawskiego, Zamek Królewski, Łazienki Królewskie oraz Niepokalanowa: muzeum św. Maksymiliana Kolbego oraz muzeum papieskie.

4 1 2

6 5 8

Ciekawym punktem wyjazdu okazało się zwiedzanie Stadionu Narodowego oraz pokaz
w planetarium w Centrum Nauki Kopernik i obejrzenie filmu „Halo Ziemia”. Zwieńczeniem pobytu w stolicy była wizyta w Sejmie i Senacie. Młodzież była świadkiem obrad sejmowych. Na korytarzach budynku parlamentu uczniowie mogli zobaczyć wiele znanych osób świata polityki, posłów i senatorów. Nasza grupa wycieczkowa spotkała się ze szczególnym uznaniem ze strony Pana senatora Mieczysława Golby, który
wraz z przewodnikiem oprowadził nas po gmachach budynków.

Wyjazd do Warszawy dostarczył nam wiele pozytywnych wrażeń i na długo pozostanie
w naszej pamięci. Podczas wycieczki dopisała nam wspaniała pogoda oraz miła atmosfera.

AS