Wzorem lat poprzednich z okazji Walentynek obchodzonych 14 lutego korzystamy z okazji, by rozmawiać z pełnoletnimi uczniami
o odpowiedzialności za siebie i bliskie sercu osoby, rozpowszechniając przy tym akcję profilaktyczną „Mój Walenty jest the best idzie ze mną zrobić test”.

kartka walentynkowa

To akcja rozpowszechniająca wiedzę na temat chorób przenoszonych drogą płciową, zagrożeń z tym związanych oraz o możliwości wykonania testu w kierunku HIV. Na co dzień troszczymy się o zdrowie zarówno własne jak i „naszego Walentego lub naszej Walentynki”. Dlaczego więc nie wykonać testu w kierunku HIV? Nie powinien być to test wierności partnera lub partnerki, wierność bowiem to podstawa każdego związku i do takich postaw namawiamy i zachęcamy. Test natomiast może być standardowym elementem budowania poczucia bezpieczeństwa w związku, które to poczucie jest równie ważne w relacjach dwojga zakochanych ludzi.

W naszym województwie bezpłatny test na obecność wirusa HIV można wykonać bez skierowania i anonimowo w Punkcie Konsultacyjno-Diagnostycznym w Rzeszowie przy ulicy Wierzbowej 16. Bezpłatnie można także skorzystać z porad i konsultacji.

W razie pytań i jakichkolwiek wątpliwości warto skorzystać z Telefonu Zaufania:

801 888 448 (płatne tylko za pierwszą minutę).

Więcej informacji na: #mamczasrozmawiac; www.aids.gov.pl